کفی تخت خواب

راهنمای خرید کفی تخت خواب دو نفره

کفی تخت دو نفره جکدار با ورق MDF عرض 180
کفی های تخت خواب یکی از محصولات ضروری و پرکاربرد برای تخت خواب به شمار می روند. این کفی ها در وسط تخت خواب و زیر تشک قرار میگرند و عملاً بدون آن ، استفاده از تخت خواب ممکن نیست.
کفی های تخت خواب انواع مختلفی دارند؛ در این مقاله ما به بررسی انواع کفی تخت دو نفره و نحوه ساخت و نصب هر کدام اشاره میکنیم.

انواع کفی تخت خواب دو نفره:

  1. کفی تخت چوبی پایه دار
  2. کفی تخت چوب و فلز مشبک
  3. کفی تخت فلزی نردبانی
  4. کفی تخت جکدار کلاسیک
  5. کفی تخت جکدار تمام کلاف
  6. کفی تخت جکدار ورق دار

کفی تخت دو نفره چوبی پایه دار:

کفی های چوبی را میتوان قدیمی ترین نوع کفی تخت خواب در بازار دانست. این کفی از یک ورق نئوپان تشکیل شده است. این کفی ها پایه دار می باشند و پایه های آن نیز معمولاً به تعداد 6 عدد هستند که روی زمین قرار میگیرند.

لازم به توضیح است که کفی های یک و نیم نفره عرض 120 و کفی های دو نفره عرض 140، 160 و 180 سانت به صورت دو تکه مجزا از هم هستند که در وسط تخت خواب قرار میگیرند. این کفی ها متناسب با ابعاد تخت خواب ساخته می شوند؛ پایه های این کفی از جنس چوب طبیعی بوده و روی آن یک ورق نئوپان کامل قرار میگرد. تشک هم به صورت مستقیم روی این کفی قرار می گیرد. به جهت محکم ماندن این کفی از چسب چوب و میخ در این مدل از کفی ها استفاده می شود.

کفی تخت خواب دو نفره مدل پایه دار ساده
کفی تخت خواب دو نفره مدل پایه دار ساده

کفی تخت دو نفره چوب و فلز مشبک:

این نوع از کفی ها، بدون پایه بوده و روی قید (کناره های تخت خواب) سوار می شوند. لازم به ذکر است که کفی های مشبک تنها بر روی تخت خواب هایی مورد استفاده هستند که از قید فلزی L در آن ها استفاده شده است. این نوع از کفی ها ترکیبی از MDF و پروفیل فلزی هستند که به صورت دو تکه مجزا روی قید تخت خواب سوار می شوند.

لازم است بدانید که این کفی ها پایه ندارند و تمامی فشار روی کفی و قید تخت خواب است. این مدل کفی ها نسبت به مابقی کفی ها از قیمت کمتری برخوردار بوده و و معمولاً زمانی که تخت خواب با کشو باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه سایت این کفی به این صورت است که تکه تخته های چوبی را به صورت مشبک روی پروفیل فلزی پیچ می کنند و در نهایت قسمت فلزی این کفی نیز روی قید سوار می شود.

کفی تخت خواب یک نفره مدل نرده ای چوب و فلز

کفی تخت خواب دو نفره فلزی نردبانی:

این مدل از کفی تماماً از پروفیل فلزی ساخته شده است. این کفی سه تکه بوده و به شکل نردبانی است و به همین جهت است که نام نردبانی روی گذاشته اند.

این کفی ها نیز همانند کفی های چوب و فلز مشبک بدون پایه ها هستند و روی قید (کناره های تخت خواب) سوار می شوند. کفی های نردبانی نسبت به کفی های چوب و فلز مقاوم تر بوده و قیمت بالاتری نسبت به آن دارد. اتصالات این کفی نیز جوش بوده و بسیار محکم و مقاوم هستند. 

این کفی ها در ابعاد مختلفی در بازار تولید می شوند از تخت خواب های نوجوان یک نفره عرض 80 گرفته تا تخت های دو نفره سایز بزرگ 180 سانت ، همگی میتوانند از این کفی استفاده کنند.

کفی تخت دو نفره فلزی سه تکه نردبانی

کفی تخت دو نفره جکدار کلاسیک:

این نوع از کفی های دو نفره از جمله کفی های پرکاربرد و جدید در بازار محسوب می شود. جنس این نوع کفی تماماً از پروفیل آهنی تشکیل شده است. اتصالات آن با جوش بوده و بسیار مقاوم و پرکاربرد است.

در دو طرف این کفی از جک برای بالا بردن کفی استفاده شده است. این جک ها انواع مختلفی دارند از جک 1200 چینی گرفته تا جک 1750 ترک که همگی به تناسب کیفیت و ابعاد جک مورد استفاده قرار می گیرند. 

نحوه کارکرد این کفی ها به این شکل است که کاربر ، پس از اتمام مونتاژ تخت خواب، این کفی را در وسط تخت خواب قرار داده و تشک را روی آن قرار میدهد. زمانی که کاربر دستگیره کفی را به سمت بالا هدایت میکند ، جک کفی باز شده و در نتیجه تشک نیز همراه با کفی بالا می رود و شما میتوانید زیر تخت خواب خود انواع چمدان، لباس و … را در آنجا قرار دهید.

کفی جکدار کلاسیک پایه دار بوده و پایه های آن نیز روی زمین قرار میگیرد، لذا تمامی فشار مصرف کننده بر روی زمین می افتد که همین امر سبب افزایش طول عمر استفاده از این کفی خواهد بود.

در جریان باشید، زمانی که شما از این کفی برای تخت خواب خود استفاده می کنید ، عملاً دیگر استفاده از کشو تخت خواب ناممکن خواهد بود.

کفی تخت خواب یک و نیم نفره مدل جکدار کلاسیک
کفی تخت خواب دو نفره مدل جکدار کلاسیک 2
کفی تخت خواب دو نفره مدل جکدار کلاسیک

کفی تخت دو نفره جکدار تمام کلاف:

این مدل از کفی همانند کفی جکدار کلاسیک بوده با این تفاوت که در مدل کلاسیک از پایه های عمودی استفاده شده است ولی در کفی های تمام کلاف ، یک فریم در پایین کفی همانند فریم بالای کفی روی زمین قرار می گیردد.

جنس این کفی ها نیز از قوطی های پروفیل آهنی بوده و اتصالات آن نیز از جوش است. رنگ کاری این نوع کفی کوره ای بوده و معمولاً در دو رنگ طوسی و مشکی تولید و عرضه می گردند.

در حال حاضر این نوع کفی ، پرفروش ترین مدل از سری کفی های تخت خواب را به خود اختصاص داده است. از مزایای این کفی میتوان به مقاومت بالا، تحمل وزن بسیار بالا، طول عمر زیاد، کاربری آسان، کاربرد بسیار زیاد و حمل و نقل آسان اشاره نمود.

ارتفاع این کفی ها عموماً بین 20 تا 30 سانتی متر بوده ولی مشتری می تواند ارتفاع و ابعاد کفی را بسته به نیاز خود تغییر داده و سفارش دهد.

کفی تخت خواب دو نفره جکدار تمام کلاف سنگین
کفی تخت خواب دو نفره مدل جکدار تمام کلاف گرد
کفی تخت خواب دو نفره مدل جکدار تمام کلاف چهارگوش

کفی تخت دو نفره جکدار ورق دار:

کفی های جکدار ورق دار از آن دسته از کفی ها می باشند که از یک ورق 6 میلی متری با جنس MDF در بالای کفی استفاده شده است. این ورق چوبی با پیچ به فریم کفی بسته شده و سبب سالم ماندن و افزایش طول عمر تشک می گردد.

این نوع کفی ها نیز همانند کفی های جکدار در دو رنگ مشکی و طوسی با رنگ کوره ای تشکیل می شوند. اتصالات آن جوش بوده و تماماً از پروفیل آهنی ساخته می شوند.

در حال حاضر بهترین و گران ترین نوع کفی در بازار مربوط به این نوع کفی تخت خواب می باشد.

با توجه به اینکه از یک ورق MDF در این کفی استفاده شده است لذا جک های استفاده شده در این کفی نیز مقاوم بوده و طول عمر بالایی دارند.

در زیر چند نمونه از تصاویر مربوط به این نوع کفی را به نمایش گذاشته ایم:

کفی تخت خواب دو نفره جکدار تمام کلاف
کفی تخت دو نفره جکدار با ورق MDF عرض 180
کفی تخت دو نفره جکدار با ورق MDF عرض 180

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *