روکش وکیوم چیست؟

روکش وکیوم چیست و چه کاربردها و مزایایی در دکوراسیون داخلی دارد؟

تا به حال به عباراتی مثل تخت خواب وکیوم، کابینت وکیوم، روکش وکیوم و از این دست اصطلاحات برخورده‌اید؟ آیا با خود فکر کرده‌اید که سرویس خواب وکیوم چیست؟ تختخواب وکیوم چیست؟ روکش وکیوم چیست ؟ و سوالات از این دست. مطمئنا این موارد سوال خیلی از شما است و شاید بخواهید بدانید که کاربردهای این روکش وکیوم کدامند و این که روکش وکیوم چه ویژگی‌هایی دارد؟ تا انتهای این مطلب همراه توکامگ باشید تا با هم در مورد کاربردها و مزایای روکش وکیوم بخوانیم.

روکش وکیوم چیست؟

روکش وکیوم نام یک محصول یا شی خاص نیست، بلکه یک فرآیند است که در آن از تکنولوژی وکیوم برای فشرده کردن ذرات و ایجاد خلا استفاده می‌کنند. این تکنولوژی کمک می‌کند تا هوای موجود بین سطح و روکش کاملا تخلیه شود و خلائی بین آن‌ها ایجاد شود تا روکش کاملا به سطح مورد نظر بچسبد. با توجه به فشردگی ذرات و خلا ایجاد شده، تکنولوژی وکیوم به ما کمک می‌کند تا مستحکم‌ترین روکش‌ها را با کم‌ترین ضخامت ممکن برروس سطوح ایجاد کنیم. به همین دلیل روکش وکیوم از محبوبیت زیادی در میان تولیدکنندگان صنعتی برخوردار است.

دستگاه وکیوم

کاربرد روکش وکیوم چیست؟

روکش وکیوم اغلب رنگی است. این سطوح علاوه بر زیبایی، مقاومت زیادی نیز در برابر آسیب‌ها دارند. در ادامه به چند مورد از کاربردهای روکش وکیوم در صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی اشاره می‌کنیم.روکش وکیوم کاربردهای زیادی در صنعت دارد و یکی از کاربردهای آن در صنعت مبلمان، روکش کردن لوازم چوبی، از جمله سرویس خواب و مبلمان است. مبلمان چوبی بسیار در معرض خوردگی و ضربه هستند، و خیلی زود آسیب می‌بینند. مبلمان چوبی که بر روی سطح بدنه چوبی آن‌ها از روکش وکیوم استفاده شده است، در برابر آسیب‌های این چنین بسیار مقاوم و با دوام هستند. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، این میز آرایش طوری وکیوم شده است که حتی طرح‌های برجسته روی آن هم در زیر روکش قرار گرفته‌اند.

 

از روکش وکیوم برای روکش کردن سطح کابینت‌ها نیز استفاده میشود. در تصویر بالا رنگ صدفی کابینت‌ها با روکش وکیوم ایجاد شده است.

روکش وکیوم استفاده‌های زیاد دیگری نیز دارد که در درکوراسیون داخلی شامل روکش کردن لوازم چوبی، دربهای حمام  و دستشویی، در اتاق‌ها و دیگر استفاده‌ها می‌شود. از مزایای روکش وکیوم نیز می‌توان به زیبایی، مقاومت در برابر آسیب و یک‌دست بودن اشاره کرد.

نظر شما در مورد کاربرد روکش وکیوم در دکوراسیون داخلی چیست؟ آیا تابحال وسایلی که از این نوع روکش استفاده کرده‌اند خریداری کرده‌اید؟ منتظر دریافت نظرات و اطلاعات مفید شما هستیم.

جاکفشی وکیوم

Top
X