تخت خواب

راهنمای خرید تخت خواب یک نفره

تخت خواب یک نفره چوب و فلز مدل اپل

امروزه تخت خواب ، یکی از محصولات لازم و ضروری در اتاق خواب به شمار می رود. زمانی از رخت خواب سنتی برای خوابیدن استفاده می شد ولی امروزه تخت خواب ها جاگزین رخت خواب سنتی شده اند و همین امر به افزایش بهره وری و کیفیت خواب هر شخص تأثیر مثبتی گذاشته است. 

تخت خواب ها انواع مختلفی در بازار دارند؛ از گهواره نوزادی گرفته تا تخت خواب های دو نفره و دو طبقه ، همگی جزو دسته بندی تخت خواب به شمار می آید. در این مقاله سعی داریم تا توضیحی مختر و مفید نسبت به تخت خواب های یک نفره ارائه دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

انواع تخت خواب یک نفره از لحاظ ابعاد:

  1. تخت خواب سیسمونی (نوزادی)
  2. تخت خواب نوجوان 80 * 180
  3. تخت خواب یک نفره 200 * 90
  4. تخت خواب یک و نیم نفره 200 * 120

تخت خواب سیسمونی (نوزادی):

این نوع از تخت خواب از ابعاد کوچک تری نسبت به مابقی تخت خواب ها برخوردار است و معمولاً دور تا دور آن تماماً حفاظ بندی شده است. جنس این تخت خواب ها عموماً چوبی و به رنگ سفید هستند ولی میتواند در مواردی جنس و رنگ متفاوت تری داشته باشد. این تخت خواب ها را میتوان به صورت دو منظوره (هم تخت و هم کمد) استفاده نمود. در زیر، نمونه ای کامل از تخت خواب و سرویس کامل سیسمونی را مشاهده می کنید:

سیسمونی مدل کاج

تخت خواب نوجوان 80 * 180 :

این قسم از تخت خواب مناسب برای کودکان و نوجوانان ساخته شده است. طول این تخت خواب ها 180 سانتی متر و عرض آن ها 80 سانتی متر است. معمولاً از این مدل تخت خواب بیشتر زمانی استفاده می شود که در اتاق خواب فضای کافی وجود ندارد و از طرفی مصرف کننده از این محصول کودک می باشد. این تخت خواب ها نیز هم با جنس فلزی و هم چوبی در بازار یافت می شود.

تخت خواب یک نفره 200 * 90 :

بیشترین سهم تولید و فروش در زمینه تخت خواب یک نفره مربوط به این ابعاد است. طول این تخت خواب ها 200 سانتی متر و عرض آن ها 90 سانتی متر است. این ابعاد استاندارد یک تخت خواب یک نفره می باشد. با این ابعاد هر فردی در تمامی سنین می تواند از این تخت خواب استفاده کند. شما میتوانید انواع تخت خواب یک نفره چوبی، فلزی، ترکیبی، پارچه خور با تنوع طرح و رنگ بالا را در سایت چوب چوب مشاهده و خرید نمایید.

تخت خواب یک و نیم نفره 200 * 120 :

تخت خواب عرض 120 یکی از محصولات پرکاربرد در زمینه سرویس های خواب به شمار می رود. با توجه به ابعاد مذکور، این تخت خواب از فضای بیشتری برای خوابیدن بهره مند است و همین امر سبب گردیده تا مشتریان به تخت خواب های عرض 120 توجه بیشتری کنند و این تخت خواب را به عنوان تخت خود انتخاب نمایند. پیشنهاد چوب چوب هم این است که اگر فضای کافی در اتاق خواب دارید از تخت عرض 120 استفاده کنید.

تخت خواب یک نفره مدل نفیس
تخت خواب یک نفره مدل چستر
تخت خواب یک نفره مدل رئال طلایی

انواع تخت خواب یک نفره از لحاظ جنس:

  1. تخت خواب چوبی
  2. تخت خواب فلزی
  3. تخت خواب چوب و فلز
  4. تخت خواب پارچه خور

 

تخت خواب چوبی:

این دسته از تخت خواب ها تماماً از جنس ام دی اف و یا نئوپان ساخته شده اند. پایه این تخت خواب ها نیز از جنس MDF با روکش وکیوم هستند. تخت خواب های چوبی بیشترین سهم فروش را در بین تخت خواب ها دارند و عموماً برای منازل و مصارف شخصی مورد استفاده قرار میگیرد. نکته ای که باید در انتخاب این نوع تخت خواب ها دقت کنید این است که معمولاً زمانی که مشتری تخت خواب را همراه با کشو سفارش میدهد در این صورت قید تخت خواب فلزی می شود و کفی تخت خواب هم از نوع بدون پایه فلزی یا چوب و فلز خواهد بود. در مواردی مشتری نیاز به کشو نداشته که در اینصورت قید تخت خواب چوبی بوده و کفی مورد استفاده در آن نیز چوبی پایه دار خواهد بود.

تخت خواب یک نفره مدل آرتا
تخت خواب یک نفره مدل آذین
تخت خواب یک نفره مدل نگار

تخت خواب فلزی:

این دسته از تخت خواب ها عموماً در خوابگاه ها و سربازخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. تخت خواب های فلزی با رنگ کوره ای در بازار عرضه می گردند. اغلب این تخت خواب ها به رنگ مشکی بوده ولی در مواردی رنگ سفید و رنگ قهوه ای نیز تولید و عرضه می گردد. این تخت خواب تماماً از جنس فلز بوده ولی کفی تخت خواب میتواند از جنس چوب و فلز باشد.

در زیر سه نمونه از تخت خواب های فلزی را به نمایش گذاشته ایم:

تخت خواب یک نفره مدل نیکا
تخت خواب یک نفره طاووسی
تخت خواب یک نفره رئال فلزی سفید

تخت خواب چوب و فلز:

دسته سوم از سری تخت خواب ها، مربوط به تخت خواب های چوب و فلز است. این تخت خواب ها ترکیبی از نئوپان یا MDF و فلز است. این تخت خواب ها را هم در خوابگاه ها و هم در منزل مورد استفاده قرار می دهند. مدل های ملودی، فروهر و آدیداس از جمله این تخت خواب ها به شمار می رود.

این گونه تخت خواب ها نیز از استقبال خوبی برخوردارند. قیمت مناسبی داشته و استحکام و ماندگاری بالایی دارد. شما میتوانید انواع تخت خواب چوب و فلز را در طرح ها و رنگ های متنوع در سایت چوب چوب مشاهده و خرید نمایید.

تخت خواب یک نفره مدل ملودی
تخت خواب یک نفره مدل اهورا
تخت خواب یک نفره مدل آدیداس چوب و فلز

تخت خواب پارچه خور:

در این دسته از تخت خواب ها از پارچه برای زیباتر شدن هرچه بیشتر تخت خواب استفاده شده است. معمولاً این تخت خواب ها چوبی بوده و در تاج تخت خواب از پارچه به صورت لمسه دوزی شده با رنگ بندی های متنوع استفاده می شود. شما میتوانید در سایت چوب چوب انواع تخت خواب لمسه ای را با طرح ها و رنگ های متنوع مشاهده و انتخاب نمایید.

در زیر چند نمونه از تخت خواب های پارچه خور را به نمایش گذاشته ایم:

تخت خواب یک نفره مدل روژان لمسه
تخت خواب یک نفره مدل سونیا
تخت خواب یک نفره مدل رویا

نحوه ساخت تخت خواب یک نفره:

تولید تخت خواب یک نفره در ایران توسط بسیاری از کارگاه ها و کارخانجات انجام می شود. از تخت خواب های فلزی گرفته تا چوبی همگی با بهترین کیفیت و متریال در ایران تولید می شوند. برای ساخت تخت خواب یک نفره ابتدا لوله و پروفیل را از شرکت های آهن فروشی تهیه کرده و سپس در کارگاه آهنگری برش می دهند. پس از اینکه لوله ها و پروفیل ها به ابعاد خواسته شده رسید آنها را به یکدیگر جوش می زنند و در نهایت در کوره های رنگ قرار داده و رنگ آمیزی می کنند.

برای ساخت تخت خواب چوبی هم ابتدا ورق های ام دی اف و یا نئوپان را توسط دستگاه برش، به ابعاد مورد نظر درمی آورند و در آخر آنها را به یکدیگر پیچ می کنند. در بعضی موارد اگر ورق ها خام باشد باید پس از مونتاژ آنها را رنگ زد و در بعضی موارد ورق های ام دی اف را قبل از مونتاژ کردن وکیوم می کنند و سپس مونتاژ می کنند.

نکات لازم قبل از خرید تخت خواب:

قبل از خرید تخت خواب بایستی به یکسری نکات مهم دقت نمایید تا پس از تهیه با مشکلی برخورد نکنید؛ از جمله مهم ترین نکات مورد توجه قبل از خرید تخت ، فضای اتاق خواب، هزینه تمام شده سرویس خواب، متریال استفاده شده و تم رنگی اتاق خواب است.

همیشه قبل از خرید تخت، اتاق خواب خود را متر بزنید و متناسب با فضای اتاق خواب خود ، سرویس خواب را تهیه کنید. تخت خواب ها طرح ها و رنگ های متنوعی دارند لذا ابتدا به رنگ پرده اتاق خواب، رنگ موکت ، روتختی و … دقت کنید و سرویس خواب خود را متناسب برا تم اتاق خواب تهیه نمایید. 

در مواردی فقط یک تخت خواب برای اتاق خواب کافی است ولی ممکن است بسته به نیاز شما ، شاید لازم باشید یک سرویس خواب کامل شامل: تخت ، میز آرایش، میز تحریر، کمد، پاتختی  و… را همگی با هم تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *