دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری مناسب محیط

برای ایجاد کوچکترین تغییری در فضای اتاقتان می توانید از کاغذ دیواری استفاده نمایید تا علاوه بر این که زیبایی فضایی را که بیشترین ساعات خود را در آن می گذرانید افزایش دهید و همین طور روحیه اتاقتان را بهبود ببخشید. چاپ و دیگر فناروی های مربوط به کاغذ دیواری در حال پیشرفت میباشند و طراحان مشغول در این حرفه روز به روز طرح های متنوعی را ارائه می دهند که شما با دیدن آنها هیجان زده می شوید.

در روند طراحی دکوراسیون اداری علاوه بر توجه به چیدمان وسایل و البته کیفیت آنها، باید به دیوار ها هم توجه نمود چرا که دیوار دارای رنگ و لعاب تنوع و زیبایی را به همراه دارد که همین ویژگی را می توان در کاغذ های دیواری با طرح های مختلف مشاهده نمود.

در طراحی دکوراسیون اداری سخت ترین کار ممکن انتخاب رنگ دیوار می باشد چرا که رنگ انتخابی ممکن است با رنگی که درست نموده اید یک در نیاید اما استفاده از کاغذ دیواری دیگر چنین مشکلی را برایتان ایجاد نکرده و شما صد در صد طرح انتخابی خود را بدون هیچ مشکلی خواهید داشت.

با استفاده از کاغذ دیواری می توانید خانه ا شیک و مدرن داشته باشید و این زیبایی بر دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده برای دکوراسیون اداری می توانید مشاهده نمایید که البته در کنار انتخاب مبلمان و وسایل اداری شیک تاثیر بیشتری خواهد داشت.

برعکس موارد گفته شده اگر از کاغذ دیواری نامناسبی برای دکوراسیون اداری محل کارتان استفاده نمایید نتیجه معکوس خواهید گرفت. فرض کنید محل کارتان ساده و در عین حال مدرن باشد در این صورت استفاده از کاغذ دیواری گل دار و پر زرق و برق زیبایی ساده بودن فضا را از بین می برید.

با تمام موارد گفته شده برای طراحی دکوراسیون اداری در ابتدا فضا مورد نظر خود را به طور دقیق آنالیز نموده و قصد خود از طراحی را مشخص نمایید و براساس درک خود از فضا و آنچه نیاز دارید به زیبا سازی محیط بپردازید. حقه ها و ترفند های بسیاری در این مورد وجود دارد که با کمی دقت و بررسی کافی می توانید و با اندازه گیری دقیق دفتر کار خود می توانید هماند یک حرفه ای عمل نموده و طرح ابتدایی خود برروی کاغذ ترسیم نموده و سپس برای پیاده سازی آن قدم به قدم عملیات خود را انجام دهید.

مقیاس و تناسب با هم ودست در دست هم عمل می کنند .مقیاس در حقیقت همان اندازه عناصر و فضا و قسمت های مختلف فضا وجود دارد برای مثال گفته می شود اندازه پنجره با اندازه اتاق متناسب است .ایجاد تناسب بین مقیاس عناصر و قسمت های مختلف فضا هرگز محدود به یک سری قوانین و قواعد خاص نمی شود مثلا گاهی عناصر خیلی کوچک دریک فضای بزرگ با عناصر بسیار بزرگ درفضایی کوچک می توانند جلوه ای متناسب ایجاد کنند . از این رو باید گفت که رسیدن به بهترین و متناسب ترین نتیجه و استفاده از مقیاس های مناسب در دکوراسیون ،تنها به صبر و تجربه کردن حالت های مختلف و متعدد از چیدمان دریک فضا نیاز دارد و اینکه این کار را تا جایی ادامه دهید که به بهترین و صحیح ترین جلوه برسید.

یک فضا معمولا با خطوط متعددی تعریف می شود . فضای دو بعدی از سطوح تختی از قبیل دیوارها ، کف و سقف تشکیل می شود .اضافه کردن عمق ،فضا راسه بعدی می کند .دربرخی از فضاها خطوط علاوه بر تعریف فیزیک فضا ، می تواند تاثیرات متنوع  دیگری نیز بر فضا بگذارند .برای مثال :خطوط عمودی می توانند بر رسمیت و وقار دکوراسیون فضا بیفزایند و سقف فضا را بلندتر جلوه دهند . خطوط افقی نیز تاثیر بسیار زیادی در ایجاد آرامش و سکون در دکوراسیون هر فضا را بلندتر جلوه دهند .خطوط منحنی ، لطافت و نرمی احساس حاکم بر دکوراسیون را افزایش می دهند .قبل از خرید مبلمان برای چیدمان خانه خود به این نکته توجه کنید که به واسطه آن ،مجموعه ای از خطوط مختلف را به دکوراسیون وارد می کنید .در دکوراسیون مدرن ،اغلب از خطوط صاف و مستقیم استفاده می شود .البته گاهی نیز برای جلوگیری از تکرار بیش از حد و همچنین ایجاد جذابیت بیشتر ،خطوط منحنی را در قالب اکسسوری و دیگر  وسایل به فضا اضافه می شود.

دکوراسیون اداری

تاثیر دکوراسیون اداری در فضای بانک ها

بانک ها یکی از بخش های تاثیرگذار بر توسعه و ترقی یک مملکت به  حساب می آیند. همواره هدف از ایجاد بانک ها در هر کشوری افزایش آرامش در زندگی افراد آن جامعه بوده است. امروزه بانک ها با اعطای تسهیلات و وام ها تاثیر به سزایی در پیشرفت زندگی مردم و افزایش رفاه حال آن ها بر عهده دارند.

هر چه این مراکز، خدمات و تسهیلات ویژه تری به مشتریان خود ارائه دهند، میل و رقبت مردم برای  سرمایه گذاری در این دسته از بانک ها بیشتر خواهد شد.

عوامل زیادی بر جذب مشتری در بانک ها تاثیر خواهد گذاشت. تسهیلات ارائه شده، رفتار بانکدار ها با ارباب رجوعان و دکوراسیون فضای بیرونی و داخلی بانک ها از جمله عوامل تاثیر گذار بر نحوه دیده شدن آن ها در نزد مردم به حساب می آید. در این مقاله ما سعی داریم تاثیر دکوراسیون اداری در فضای بانک ها  را بررسی نماییم. پس در ادامه همراه ما باشید!

قدمت بانک داری درایران به سال ها پیش باز می گردد. به  همین جهت، در میان بانک های ایران، دکوراسیون به کار رفته شده در برخی از آن ها به ۵۰ سال پیش تعلق دارد. متاسفانه در اکثر این بانک های قدیمی شهر، از فضا سازی و دکوراسیونی خاص و جذاب استفاده نشده است. در اکثر این دسته از بانک ها، از مبلمان اداری ساده و حتی قدیمی استفاده شده است و ارتباط ارباب رجوع با متصدی نیز با استفاده از شیشه و یا ام دی افی ساده برقرار می شود.

بانک ها یکی از مراکز پرتردد و شلوغ شهر به حساب می آیند که با در نظر گرفتن یک دکوراسیون داخلی خاص و متناسب با آن، می توان تاثیر به سزایی بر روان و انرژی افراد حاضردر آن گذاشت. قطعا بهره گیری از دکوراسیونی منحصر به فرد، در میزان بازدهی کارکنان و افزایش صبر و حوصله ارباب رجوعان تاثیر زیادی خواهد داشت.

نکته ای که باید در فضا سازی بانک ها به آن توجه داشت، این است که : دوره استفاده از فضاهای بانکی پارتیشن اداری شده به سر آمده است و برای تاثیرگذاری و جذب هرچه بیشتر مشتری، باید با استفاده از ایده های نو و خلاقانه در این عرصه گام برداشت.

برای طراحی مدرن فضاهای بانکی باید به موارد متفاوتی توجه شود که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.
یکی از مهم ترین مسائلی که در طراحی فضای بانک ها باید به آن توجه داشت، در نظر گرفتن جمعیت و میزان تردد در این دسته از مراکز است. از همین رو، باید طراحی به گونه ای انجام شود که ضمن استفاده بهینه از فضا، بتوان فضایی دنج و کارآمد را برای کارکنان و کاربران فراهم کرد.

رنگ ها یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر طراحی فضای داخلی بانک ها به حساب می آیند. با بهره گیری از روانشناسی رنگ ها می توان، احساسات متفاوتی را در فضای بانک ها طنین انداز کرد. انرژی، نشاط، آرامش و امنیت ، همه و همه  از جمله احساساتی هستند که می توان با استفاده از قابلیت رنگ ها در فضا ایجاد کرد. بدین منظور می توان در انتخاب رنگ دیوار و مبلمان اداری از رنگ مورد نظر استفاده کرد.
مبلمان اداری یکی از مهم ترین المان های تاثیرگذار بر سلامت و آرامش کارکنان و ارباب رجوعان  است. قطعا استفاده از مبلمان اداری زیبا، استاندارد و ارگونومیک  حس رضایت مندی کارکنان و ارباب رجوعان را به دنبال خواهد داشت. همان طور که گفته شد، تاثیر رنگ در انتخاب مبلمان اداری را نیز نمی توان نادیده گرفت. قطعا کار کردن در فضایی شیک و مدرن با افزایش کارایی و بهره وری کارمندان همراه خواهد بود. در متدهای جدید طراحی و فضاسازی اداراتی هم چون بانک ها، دیگر همانند گذشته از پارتیشن برای جداسازی قسمت های مختلف استفاده نمی شود. در روش جدید سعی می شود تا ارتباط قوی تری مابین متصدی و مشتری برقرار شود. به همین جهت از میزهای اداری بزرگ و کارآمد برای کارمندان و متصدیان استفاده می شود. بی شک استفاده از میزهای ارگونومیک و زیبا تاثیر به سزایی بر زیباسازی محیط خواهد داشت.

دکوراسیون اداری

نور و تاثیر آن در دکوراسیون اداری

نور مهمترین عنصر در طراحی داخلی می باشد و در دکوراسیون اداری هم بسیار مهم و تاثیرگذار میباشد و میزان اهمیت نور به حدی می باشد که در صورت عدم وجود آن دیگری امکان مشاهده چیزی وجود ندارد و نتیجه آن عدم تشخیص اشیاء داخل اتاق می باشد چرا که نور به ما کمک می کمند تا فضای اطراف خود را بهتر درک نماییم.

 

نور و تاثیر آن در دکوراسیون اداری

در طراحی دکوراسیون اداری می توانیم نورپردازی را به چهار دسته زیر تقسیم بندی نماییم :

  • نورپردازی عمومی
  • نورپردازی وظیفه
  • نورپردازی تاکیدی
  • نورپردازی تزئینی

در نورپردازی عمومی، روشنایی را به گونه ای تقسیم بندی می کنند تا تمام فضای موجود روشن شود.در نورپردازی وظیفه ای تنها سطوح کار روشن می شوند.اگر قصد توجه به شی خاص و یا بخش خاصی دارید می توانید از نور پردازی تاکیدی استفاده نمایید.نورپردازی تزئینی هم تنها برای زیبا نشان دادن فضا و محیط به اشکال مختلف وجود دارد.

با استفاده از نورپردازی می توانید زیبایی خارق العاه ای به فضای منزل و محل کار خود بپردازید و از آن به عنوان به عنصر دکوراتیو استفاده نمایید. اما در کنار این ویژگی های مثبتی که دارند در صورتی که اصول مربوط به نور را به خوبی رعایت نکنید معایبی به همراه دارد که در ادامه مقالع به یکسری ازا این موارد پرداخته می شود.

در صورتی که نور کافی در محیط وجود داشته باشد می توانید به خوبی نسبت به ابعاد اتاق دید داشته باشید و طراحی موفقی برای فضای موجود داشته باشید. از بزرگ ترین محاسن نورپردازی، کوچک و یا بزرگ نشان دادن فضا و یا بلند و کوتاه نشان دادن سطوح اشاره نمود. بعنوان مثال لوستری که نور را مستقیما به سمت پایین می تاباند، برخورد نور با کف اتاق، فضا ار کوچکتر نشان می دهد در حالی که اگر انتهای تابش نور به سمت دیوار ها باشد می توانید نتیجه عکس گرفت و فضای بزرگتری داشته باشید.

نوع بافت دیوار در دکوراسیون داخلی مخصوصا دکوراسیون اداری بسیار تاثیر گذار میباشد و کاربر می تواند نوع صیقلی، مات و یا صاف و ناهموار را انتخاب نماید و البته نوع نمایش بافت دیوار به نحوه نورپردازی آن بستگی دارد. تابش نور با فاصله زیاد به سطوح سنگی حجم سطح مورد نظر را کوچکتر نشان میدهد و دیوار را تخت تر نشان می دهد در حالی که اگر نور از نزدیک و بالا به سطح دیوار بتابد قسمت های فرورفته سایه های تندی پیدا می کنند و قسمت های برجسته روشن تر می شوند و همین باعث می شود تا بافت دیوار خود را خشن تر از سنگ نشان دهد.

در پایان اگر قصد برجسته نشان دادن و جلب توجه نمودن سطحی را دارید می توانید از نور استفاده نمایید.

دکوراسیون اداری

دکوراسیون داخلی شرکت

دکوراسیون اداری شرکت ها بسیار مهم میباشد و در روند توسعه و پیشرفت شرکت بسیار تاثیر گذار میباشد چرا که بیشترین تاثیر ممکنه رابرروی مخاطبین و کارکنان شرکت دارد. هر شرکتی به میزان فضایی که در اختیار دارد و میزان برزگی و کوچکی آن را نمی توان به عنوان فاکتور اصلی در نظر گرفت اما با دکوراسیون اداری مناسب می توان میزان تاثیر گذاری خود را افزایش دهد و با استفاده از ایده های جدید و طراحی های مدرن به موفقیت های بسیار بدست پیدا نمود. در این مقاله با نمونه های جدیدی از دکوراسیون اداری و ویژگی های مهمی که هر شرکت باید آن ها را دارا باشد آشنا می شوید.

اگر به رزومه شرکت های موفق را مطالعه نموده باشید متوجه راز موفقیت آنها که ارج نهادن به دکوراسیون اداری مدرن و کاربردی و میزان نقش آن ها، شده اید. شرکت های بسیاری هستند که با استفاده از این راز موفقیت، فضای شرکت خود را حالت شرکت های موفق تغییر حالت داده اند و همانند آنها به دنبال استفاده مناسب از فضای کاری میباشند اما گاهی تقلید کورکورانه تنها نتیجه عکس به همراه دارد چرا که هر دکوراسیون اداری طراح شده مختص همان فضا می باشد و بدون انجام تغییرات متناسب با محیط کاری امکان موفقیت وجود نخاهد داشت.

برای جلسات گفتمان می توان محیطی صمیمی ایجاد نمود تا اعضای شرکت به راحتی نقطه نظرات خود را بتوانند در جهت پیشبرد اهداف شرکت ارائه نمایند برای طراحی فضا اتاق کنفرانس صمیمی بودن فضا را از یاد نبرید و با توجه به این موضوع خیلی راحت تر می توانید فضای مورد نظر را طراحی نمایید.

ارائه یک فضای خصوصی برای هر یک از کارکنان در شرکت هایی که دارای اتاق های مجزا نیستند در طراحی دکوراسیون اداری باعث افزایش تمرکز و راندمان کاری خواهد شد. اما یکی از مهمترین بخش های در طراحی دکوراسیون داخلی شرکت انتخاب و چیدمان میز و صندلی کارکنان شرکت است و شما باید طرح های متفاوتی از مدل های میز و صندلی اداری را جستجو نمایید تا مدلی را که به سبک دکوراسیون اداری شما هماهنگی دارد انتخاب نمایید.

به یاد داشته باشید دکوراسیون داخلی شرکت ها ویترین مناسبی برای نشان دادن نظم و دیدگاه های مدرن فعالیتهای شرکت است پس برای رسیدن به موفقیت بیشتر همین امروز برای طراحی دکوراسیون مدرن و متفاوت در شرکت اقدام نمایید.

 

Top
X